Opakowania na kosmetyki do pielęgnacji skóry – jak zachować jakość produktu

opakowania na kosmetyki

Opakowania na kosmetyki do pielęgnacji skóry – jak zachować jakość produktu

Jednym z czynników, które w dużym stopniu wpływają na jakość kosmetyków do pielęgnacji skóry ciała, jest ich odpowiednie opakowanie. To ważne, ponieważ wciąż nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kosmetyki szybko tracą swoje cenne właściwości regeneracyjne, jeśli nie są przechowywane we właściwy sposób. Ponadto, stosowanie odpowiednich opakowań może wpłynąć na ogólne wrażenia estetyczne. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jakie rodzaje opakowań mamy na myśli.

Opakowania na kosmetyki do pielęgnacji skóry a jakość produktu?

Jak się okazuje, opakowanie kosmetyków do pielęgnacji skóry ciała to nie tylko przestrzeń, na której sprzedawcy – prócz informacji o produkcie – mogą umieszczać marketingowe chwyty. Wręcz przeciwnie: możliwości zastosowania są znacznie szersze.

Jakie rodzaje opakowań pozwalają nam na osiągnięcie celu, jakim jest zachowanie właściwości przez kosmetyki do pielęgnacji skóry? Przedstawiamy Ci wybrane rozwiązania, które obecnie stosuje się w branży kosmetycznej, jeśli chodzi o opakowania:

  • buteleczki z pipetą,
  • butelka z aplikatorem (może być to na przykład butelka z pompką) – tego typu buteleczki nie tylko chronią kosmetyki przed powietrzem, wysoką temperaturą czy wilgocią, ale także, co jest równie ważne, w dużym stopniu ułatwiają dozowanie danego preparatu. Taki stan rzeczy sprawia, że sprawdzają się one w przypadku kosmetyków, które nakłada się w niewielkich ilościach (precyzja),
  • opakowanie airless – jak sama nazwa wskazuje, tego typu opakowania mają za zadanie przede wszystkim chronić specyfik przed dostępem powietrza (z ang. „air” oznacza powietrze, zaś „less” to brak lub niewielka ilość). Butelki airless są szczególnie użyteczne w sytuacji, gdy chcemy w odpowiedni sposób przechowywać kosmetyki silnie narażone na utlenianie (zazwyczaj jest tak w sytuacji, gdy chodzi o różnego rodzaju balsamy czy produkty typu serum).

Tego typu rozwiązania można znaleźć np. w hurtowni internetowej https://meping.pl/pl/178-butelki-typu-airless.

Nie tylko opakowania!

Jak widzisz, odpowiednio dobrane opakowania są w stanie skutecznie ochronić preparaty kosmetyczne przed zniszczeniem. Oprócz dobrze dobranego opakowania konieczne jest jednak również prawidłowe przechowywanie preparatu. Rozumiemy przez to m.in. konieczność wyboru suchych i dobrze zaciemnionych miejsc (groźne są zarówno promienie słoneczne, jak i światło emitowane na przykład przez lampy halogenowe). Dobrze będzie również, jeśli wybierzesz miejsce oddalone od źródeł ogrzewania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *