Parametry techniczne zbiorników na paliwo

zbiornik na paliwo

Parametry techniczne zbiorników na paliwo

Magazynowanie oraz transport paliwa napędowego wymaga stosowania zbiorników o odpowiednich parametrach, posiadających certyfikaty bezpieczeństwa oraz dokumenty dopuszczające do użytkowania przez konsumentów indywidualnych i komercyjnych. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu zbiornika na paliwo? Jakie cechy powinna posiadać sam kanister oraz jakie certyfikaty bezpieczeństwa musi podsiadać? Sprawdź, na co koniecznie zwrócić uwagę, aby zachować szczególne bezpieczeństwo przy tak łatwopalnym płynie, jakim jest paliwo.

Wymagania techniczne dotyczące zbiorników na paliwo

Pierwszym ważnym wymaganiem są podwójne ścianki zbiornika. Zbiornik dwupłaszczowy na paliwo to zbiornik, który jest wykonany z dwóch warstw stali lub tworzywa sztucznego niepalnego z niewielką przestrzenią pomiędzy tymi warstwami nimi. Ten rodzaj zbiorników składa się ze zbiornika wewnętrznego, w którym magazynowany jest olej napędowy oraz zbiornika zewnętrznego, który musi pomieścić co najmniej 110% projektowej objętości oleju ze zbiornika wewnętrznego. Taki zbiornik jest bardzo bezpieczny, ponieważ poprzez zastosowanie dwóch warstw materiału. Oprócz zbiorników dwupłaszczowych, na rynku dostępne są również zbiorniki jednopłaszczowe. W przypadku tego typu zbiorników należy pamiętać, o tym, aby został on umieszczony w specjalnej wannie wychwytującej, która dodatkowe zabezpieczenie w przypadku wycieku oleju. Zbiornik na paliwo Swimer, który znajduje się w ofercie ww.ekozbiorniki.pl to przykład zbiornika jednopłaszczowego, który jest idealnym rozwiązaniem do przechowywania oleju napędowego w wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Oprócz zbiorników jednopłaszczowych, w naszej ofercie znajdują się również zbiorniki dwupłaszczowe.

Certyfikaty bezpieczeństwa

Każdy zbiornik paliwa powinien posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Sprawdź, czy dany produkt cechuje najwyższą jakość oraz zgodność z aktualnymi normami. Sklep ekozbiorniki.pl oferuje duży wachlarz zbiorników na paliwo oraz inne materiały takie jak nawozy, wodę czy AdBlue, Przed zakupem należy sprawdzić następującą dokumentację zbiorników na paliwo:

  • dokumentacja techniczna,
  • opinię przeciwpożarową,
  • instrukcję BHP,
  • poświadczenie wytwórcy wydane przez Urząd Dozoru Technicznego,
  • deklarację Zgodności z normą EN 13341:2005+A1:2011,
  • certyfikat CE.

Możesz również zasięgnąć opinii konsultanta, który przedstawi Ci indywidualną ofertę, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb. Sprawdź ofertę na stronie internetowej https://ekozbiorniki.pl/kategoria/zbiorniki-na-olej/ i wybierz sprawdzone rozwiązania najwyższej jakości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *