Jakie są najlepsze sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa przesyłek w kartonach?

bezpieczeństwo przesyłek

Jakie są najlepsze sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa przesyłek w kartonach?

Transport paczek na duże dystanse to spore wyzwanie dla firm e-commerce. Zapakowanie go i tym samym zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi, wymaga skorzystania z szeregu rozwiązań, których zakres trzeba dostosować do zawartości paczki. Jak zwiększyć bezpieczeństwo paczek i ich zawartości?

Dodatkowe opakowanie kartonowe? Czemu nie!

Jeśli w kartonowym opakowaniu zbiorczym przewożone są przedmioty pakowane osobno, to w wielu sytuacjach warto je dodatkowo umieścić w jednostkowych pojemnikach. Takie małe opakowania kartonowe skutecznie pomogą w zabezpieczeniu małych i wrażliwych artykułów. Ta metoda transportu sprawdza się np. w kontekście przewożenia różnych dekoracji, elektroniki i w ogóle transportu zbiorczego. Dzięki niej przewożony asortyment nie zderza się ze sobą i tym samym nie ulega uszkodzeniu.

Klasyczna folia w różnych postaciach

Folia zabezpieczająca towar w trakcie transportu może mieć dwojaką postać.

  1. Folia stretch — to rozciągliwy materiał, który często wykazuje właściwości termokurczliwe. Stosuje się go zarówno do zabezpieczania pojedynczych towarów, jak i całych palet. Dzięki folii towar jest zabezpieczony przed uderzeniem, a cała paleta przed dezintegracją.
  2. Folia bąbelkowa — to zupełnie inny rodzaj folii pakowej. Znajdują się w niej specjalne, wypełnione powietrzem przestrzenie. Dzięki nim folia świetnie amortyzuje, ale też ma właściwości termoizolacyjne. Za pomocą folii zabezpiecza się książki, drogocenne przedmioty itd.

Wypełniacze — jaka jest ich rola?

Do zabezpieczenia przesyłek o niejednorodnym kształcie wykorzystuje się bardzo często wypełniacz do paczki. Jest to zbiór małych, wykonanych z tworzywa sztucznego kuleczek lub „chrupek”, których zadaniem jest wypełnienie wszystkich wolnych przestrzeni pomiędzy wewnętrzną częścią opakowania a przewożonym artykułem. W ten sposób chroni się go przed uszkodzeniem powstałym na skutek drgań występujących w trakcie przejazdu.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa — na co zwrócić uwagę?

Powyższe rozwiązania występują w różnych wariantach. Kartony do pakowania — podobnie zresztą jak folie — mogą mieć bardzo duży zakres grubości. Niektóre z nich składają się z grubej tektury falistej, która jest w stanie stłumić nawet bardzo intensywne uderzenia. Folie również dzielą się na kilka rodzajów: B1, B2, B3 i B4. Im wyższa liczba przy literze B, tym większa grubość i odporność na pęknięcie lub rozdarcie.

Kluczem do bezpiecznego przewożenia produktów w branży e-commerce jest właściwy dobór środków ochronnych. Dzięki temu zawartość paczki może dotrzeć nawet do klienta znajdującego się w odległym kraju.

W poszukiwaniu wypełniaczy do paczek e-commerce i nie tylko, odwiedź stronę hurtowni https://e-hurtownia-opakowan.pl/wypelniacze-c22.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *