Dobrze urządzone biuro to większa wydajność

meble-biurowe (1)

Dobrze urządzone biuro to większa wydajność

Dobrze urządzone biuro to wizytówka każdej firmy i komfort zatrudnionych w niej osób. Wystrój biura nie powinien być więc przypadkowy. Na co zwrócić uwagę w trakcie aranżacji biura tak aby pozytywnie oddziaływało na klientów i pracowników?

Ergonomiczne meble

Wybierając meble biurowe na https://interbiuro.pl/ należy zwrócić szczególną uwagę na ich jakość i solidne wykonanie. Meble i fotele powinny zapewniać maksymalny komfort pracownikom. Źle dobrana wysokość biurka lub niewygodny fotel może być powodem spadku wydajności. Aby tego uniknąć musimy więc zadbać o biurka i krzesła z funkcją regulowania wysokości. Dzięki temu każdy pracownik będzie mógł dostosować swoje stanowisko do własnych potrzeb. Warto mieć również na uwadze fakt, że spędzanie kilku godzin dziennie w niewygodnej pozycji siedzącej może mieć przykre konsekwencje dla kręgosłupa.

Odpowiednia paleta kolorów

Przyjęło się, że kolor biały, niebieski i zielony sprzyja zwiększonej produktywności. Urządzając biuro powinniśmy definitywnie zrezygnować z różnych odcieni brązu i beżu. Mimo iż kolory te sprawiają wrażenie eleganckich, nie sprawdzą się w biurze ponieważ rozleniwiają. Jasne kolory świetnie odbijają promienie słoneczne i to właśnie na nie powinniśmy postawić przy urządzaniu wnętrza naszego biura.

Światło dzienne

Na wiosnę i w lecie możemy dostarczać do swojego pomieszczenia dużo naturalnego światła praktycznie przez cały dzień. Korzystajmy więc z tego i unikajmy zasłon i firan, które blokują dopływ światła dziennego zza okna.

Żywe rośliny

Rośliny nie tylko świetnie wyglądają ale i mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Odpowiednio dobrane rośliny skutecznie oczyszczą powietrze, zmniejszą stres i poprawią nastrój. To z pewnością przełoży się na wydajność i satysfakcję pracowników. W biurach idealnie sprawdzą się mało wymagające rośliny, takie jak: paproć, fikus czy zielistka. Wystarczy podlewać je tylko raz w tygodniu.

Prostota i minimalizm

Zbyt duże „przeładowanie”, przepych i bałagan w biurze niestety źle wpływają na komfort przebywających w nim osób. Warto postawić na prostotę i minimalizm. Liczba mebli powinna być ograniczona do niezbędnego minimum. Przestrzeń powinna sprawiać wrażenie luźnej i przestronnej, nawet jeśli mamy do czynienia z niewielkim metrażem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *