Czerwone flagi podczas wybierania firmy poligraficznej

firma-poligraficzna-1024x682

Czerwone flagi podczas wybierania firmy poligraficznej

Żyjemy w erze cyfrowej, w której wszystko przeniosło się na platformę internetową, nawet Twoje działania marketingowe. Nie oznacza to jednak, że tradycyjne narzędzia marketingowe, takie jak wizytówki czy ulotki całkowicie zniknęły z rynku. Mimo to tego typu narzędzia marketingowe okazują się mieć znaczenie na rynku i dają lepsze wyniki, zwłaszcza dla małych i średnich firm.

Aby jednak wykorzystać te tradycyjne narzędzia marketingowe musisz podjąć współpracę z odpowiednią firmą poligraficzną. Rodzaj firmy poligraficznej, którą wybierzesz, będzie odgrywał znaczącą rolę w powodzeniu Twoich działań marketingowych. Dlatego w tym artykule przyjrzymy się niektórym sygnałom ostrzegawczym, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze firmy zajmującej się drukowaniem ulotek, wizytówek, plakatów i innych artykułów reklamowych.

Bardzo wąska oferta świadczonych usług

Z pewnością będzie wiele różnych rodzajów usług poligraficznych, których będzie potrzebować Twoja firma w przyszłości. Renomowane drukarnie internetowe, takie jak K2 Print posiadają w swojej ofercie setki produktów i ich możliwych konfiguracji. Warto więc od razu wybrać taką firmę, która posiada szeroki wachlarz produktów i usług. Wybór firmy, która będzie pełnić funkcję punktu kompleksowej obsługi Twoich potrzeb poligraficznych jest bardzo dobrą decyzją.

Brak wysokiej jakości sprzętu

Wraz z doświadczeniem drukarni jedyną rzeczą, która będzie decydować o jakości usługi poligraficznej jest zastosowany sprzęt. A jeśli zamierzasz współpracować z firmą, która nie jest gotowa zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, powinieneś potraktować to jako czerwoną flagę. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele zaawansowanych urządzeń drukujących, a większość z nich jest w pełni autonomiczna. Taki sprzęt pozwoli drukarni na szybkie i wysokiej jakości usługi, dlatego współpraca z taką firmą jest najbardziej korzystna.

Słaba obsługa

Dobra drukarnia zawsze będzie gotowa odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Jeśli czujesz, że potencjalna drukarnia waha się z odpowiedzią na niektóre z kluczowych pytań dotyczących jej usług, powinieneś potraktować to jako sygnał ostrzegawczy. Warto zadać m.in. takie pytania jak: terminy realizacji usług, doświadczenie z klientami w Twojej branży, cennik itp. Na wszystkie te pytania drukarnia powinna bez wahania udzielić Ci odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *